The Dark Saga PL
Strona projektu polonizacji moda The Dark Saga


Polecane linki:

Magic-Team GothicPedia TDS PL na Facebook Piranha Bytes JoWood World of Gothic theModders SoulFire Gothic Site

Poradnik


Przeglądasz porady.

Lista wyników pasujących do frazy "wiadomość dla palladynow" (7):

Ostatnio szukane:
  1. pancerz'guqthi
Szukano również:
Bezix
(28-02-2016)
Inne

Najlepszą a zarazem najtrudniejszą taktyką na orków jest umiejętne używanie ataku do przodu. Wyczekujemy aż taki zrobi atak z rozbiegu, a my go szybko obiegamy. W tym momencie musimy ciągle klikać ctrl + strzałka w górę, strzałka w górę, ctrl + strzałka w górę. Ewentualnie ctrl + strzałka w górę, A/D, ctrl + strzałką w górę. Oczywiście klawisze wciskamy szybko, a atak działa tylko od tyłu. Jeśli robimy to dobrze, to ork nie będzie miał szansy nas uderzyć, bo będzie cały czas odrzucany do przodu, gdy my go bijemy. Prostszą taktyką, aczkolwiek dla bardziej cierpliwych jest tak samo wyczekiwanie ataków z rozbiegu, ale w tym wypadku używanie sposobu bicia "lewo prawo". Tyczy się to głównie trudnego poziomu, gdzie walki zajmują nam dobre kilka/-naście minut. Inna taktyka która działa na wszystkich przeciwników ( chociaż na ludzi/szkielety gorzej ), to znalezienie jakiegoś obiektu ( pilar, ściana, praktycznie wszystko przez co wróg nie może przejść, ale nie jest też zbyt grube ), zlurowanie go dosyć blisko i użycie A/D, przy tym ustawiając się za owym obiektem tak, żeby nie mieć celu przed sobą w zasięgu widzenia, a gdy stajemy, od razu łapiemy ctrl ( czy co tam kto używa ) i zaczynamy po prostu tłuc starą dobrą taktyką "lewo prawo". Najlepiej to działa na trolle i cieniostwory.
wisienqa
(09-02-2015)
Inne

[tekst oryginalny by wisienqa]

u kobitki w obozie feoryjczykow po zostaniu mysliwym ta kobieta moze robic nam zbroje przed zostaniem mysliwym nie chce nam jej robic, dlatego polecam zbierac wszystkie diamenty czy rzeczy takiego typu

[tłumaczenie by tyson90]

W obozie myśliwych jest kobieta, która może zrobić nam zbroję. Jenak zanim sami zostaniemy myśliwym nie chce ona nam jej robić, dlatego polecam zbierać wszystkie diamenty i inne rzeczy tego typu.
czajur
(24-11-2014)
Wykonywanie zadań

Wcale nie musimy męczyć się z piraniami w zadaniu "wielki połów ryb". Wystarczy, że wykonamy zadanie dla pirata Junsena. On da nam 5 pereł, jedną perłę znajdziemy w rzece w obozie piratów. Wystarczy zdobyć jeszcze jedną perłę w jeziorku obok obozu ferokijczyków.
Siewka
(08-07-2013)
Łatwy zarobek

Rudę najlepiej zdobywać na poziomie z kowalem podczas zadania, w którym musimy wydobyć 3 skrzynie rudy.

Również warto oddawać manę dla Beliara, który za to wynagradza nas złotem ;)
WerewolfT16
(20-03-2013)
Wykonywanie zadań

Mała regulacja zadania "Rytuał oczyszczenia". Jak wiadomo, przy przedostatniej kapliczce pojawiają się cztery ciężkie do pokonania demony. Moją radą jest to, abyście poczekali z wykonywaniem zadań dla Francisa, tylko na tyle, aby on stał pod tym drzewkiem, a jako przedostatnią kapliczkę wybrać tą koło niego. W ten sposób mamy dwa rozwiązania problemu z demonami:
1. W najlepszym wypadku zablokują się w wodzie, a Wy możecie powybijać je z kuszy (radzę zaopatrzyć się w niestandardowe strzały typu magiczne itd.)
2. W najgorszym polecą za nami do Francisa, on je zabije a my stracimy punkty doświadczenia.
tyson90
(08-12-2012)
Ciekawe przedmioty

Pancerz Innosa czy Pancerz Beliara? Oto jest pytanie.
Poniżej wymienię wady i zalety obu pancerzy, aby łatwiej Wam było wybrać.

Pancerz Beliara

Zalety:
+ dodaje sporo siły
+ dodaje sporo zręczności

Wady:
- niskie statystyki obronne

Podsumowanie:
Jest doskonały na pierwsze etapy gry, gdyż znacząco podnosi ważne statystyki postaci. Jednak gdy już zdobędziemy zbroję, której statystyki obronne będą o wiele większe, noszenie Pancerza Beliara nie będzie już opłacalne dla samej tylko siły/zręczności.

Pancerz Innosa

Zalety:
+ b. dobre statystyki obrony przed ogniem i magią
+ duży bonus do many
+ duży bonus do HP

Wady:
- niezbyt wysokie pozostałe statystyki obronne

Podsumowanie:
Na pierwszych etapach gry bonus w postaci HP i many są naprawdę przydatne, jednak z czasem rozwoju postaci, przestaje to grać tak ważną rolę. Aczkolwiek jego wysoka odporność na magię czy ogień okazuje się przydatna nawet w późniejszych etapach gry, kiedy to możemy go założyć na potrzeby konkretnej walki z przeciwnikiem walczącym magią/ogniem (np. Sługa nekromanty, Ognisty jaszczur).
tyson90
(02-12-2012)
Ułatwienie początku

Gdy będąc w kopalni podniesiesz sobie po raz pierwszy maksymalną manę, od tej pory można się codziennie modlić do Beliara (1 raz każdego dnia) poświęcając mu 1 punkt many i dostając w zamian 500 szt. złota. To złoto można po części od razu spożytkować, modląc się do Innosa (również tylko 1 raz dziennie) i oddając mu 100 szt. złota, za które dostaniemy losowo: +1 siły, +1 zręczności, lub +1 many.

Uwaga:
Manę można oddawać Beliarowi do momentu, kiedy mamy jej więcej, niż na początku gry.

Uwaga nr 2:
Innos w sumie może nam podniesć każdy atrybut maksymalnie o 10 (many trochę więcej).


góra

The Dark Saga PL 2012-
Projekt i wykonanie: tyson90
tyson90@op.pl