The Dark Saga PL
Strona projektu polonizacji moda The Dark Saga


Polecane linki:

Magic-Team GothicPedia TDS PL na Facebook Piranha Bytes JoWood World of Gothic theModders SoulFire Gothic Site

Solucja/Wideo-solucja

Odpowiedzi na najczęstsze problemy możecie znaleźć w FAQ'u. Poniżej natomiast znajduje się solucja oraz wideo-solucja, które zawierają mnóstwo spoilerów. Oglądasz poniższe materiały na własne ryzyko.


Aktualnie przeglądasz starą wersję solucji, co prawdopodobnie oznacza, że Twoja przeglądarka nie obsługuje lub ma wyłączoną opcję obsługi JavaScript, bądź zostałeś przekierowany do tej strony przez wyszukiwarkę Google. Ta wersja solucji jest niekompletna (brakuje kilkunastu zadań) i jej przeglądanie jest nieco mniej komfortowe oraz wolniejsze. Aby przejść do nowej wersji solucji, kliknij tutaj.
Solucja
Kopalnia
Obóz orków
Obóz piratów
Obóz Ferokijczyków
Obóz paladynów
Zadania poza obozami
Królestwo śmierci
W tej sekcji opowiem trochę o królestwie śmierci i przeszkodach, jakie tu napotkamy - jest to spora dawka wiedzy mocno przyprawionej spoilerami.
Dla chętnych:
Poruszamy się, że tak powiem po ścieżce, oczyszczając okolicę! Na dole zobaczymy księcia demonów i obok niego kolumny. Jeśli zebraliście wcześniej 2 klucze w postaci statuetek ("dziwny klucz" i "niezwykły klucz"), to możecie śmiało przekręcić kolumny i wejść do portalu, który się pojawi - o lokacji za portalem pisać nie będę, tam już sami wytężcie swoje szare komórki!
Idziemy ścieżką, potem skręcamy na brzeg bliżej lawy i idziemy wzdłuż brzegu. Na końcu będą jaszczury, a obok nich wejście do jaskini z ognistym golemem! Przechodzimy przez jaskinię i wychodzimy na nieduży plac: po prawej będzie kolumna, którą trzeba przekręcić. Kręcimy i idziemy z powrotem! Wchodzimy pod górę, kiedy wejdziemy, to zobaczymy szkielety i trumny sterczące ze ścian. Po lewej stronie będzie dymiąca się czaszka! Tu akurat z góry spadnie trumna, gdy podejdziesz bardzo blisko. Idziemy dalej i przechodzimy przez most. Dalej za mostem wchodzimy do trzeciego portalu (tam w środku jest szkielet na kamieniu, za szkieletem naciskamy przycisk na kamieniu) i wchodzimy w portale w określonej kolejności. Jeśli stoisz przy przycisku to pierwszy będzie ten z lewej strony, potem ten, jest co jest pokrzywiony i ostatni, to przejściem dalej. Za każdym razem, kiedy wchodzisz w portal, pojawiasz się obok silnego monstrum (ognisty golem, demon). Kiedy przejdziesz przez wszystkie portale, to one znikną i można będzie przejść dalej. Idziemy więc dalej i dochodzimy do twierdzy, wewnątrz będzie rozgałęzienie: w prawo i w lewo - gdzie się zdecydujemy iść nie ma znaczenia, wszędzie są jednakowe demony! Dochodzimy do pomieszczeń, z lewej i prawej strony będą miałe przyciski na ścianach, najpierw kręcimy kolumnę a potem naciskamy te przyciski i jak wychodzimy z pokoju idziemy w prawo, tam wchodzimy po schodach! W końcu idziemy na szczyt twierdzy i spotykamy swojego klona, tzn. Mroczne oblicze! Po dialogu oczywiście go zabijamy i zabieramy wszystko, używamy jego runy teleportu i opuszczamy królestwo śmierci! (Uwaga: wrócić już się tam nie da!)

Świątynia Czaszki

góraAutor solucji: Che_Guevara
Przetłumaczył: Taliasan
Korekta i dostosowanie: tyson90Wideo-solucja

Poniżej znajduje się wideo-solucja, czyli nagrane przejście gry od pierwszej do ostatniej minuty rozgrywki. Składa się ona z 33 filmików (zamieszczonych na YT), których łączna długość wynosi 24:23:53. Autorem jest JazzMan3044844, który na bieżąco wszystko komentuje. Prezentowana solucja dotyczy gry w wersji rosyjskiej 1.0.0.0, komentarze także są w języku rosyjskim. Nie ma to jednak większego znaczenia wobec treści w niej zawartych. Wizualizuje m.in. miejsca i ludzi, dotarcie do których może komuś sprawiać problem. Cóż mogę więcej powiedzieć? Zapraszam do oglądania!


góra

The Dark Saga PL 2012-
Projekt i wykonanie: tyson90
tyson90@op.pl